Bahar Dönemi Ders Seçim İşlemleri

11 Şub

  • Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

Ders kayıtları 11.02.2020 - 14.02.2020 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden, https://obs.duzce.edu.tr/ adresinden yapılacaktır. Dersler, 17 Şubat 2020 tarihinde başlayacaktır.

Ders seçme işlemleri cep telefonlarındaki mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bu nedenle bilgisayar üzerinden yapılması gerekmektedir. Sisteme girişte aksaklık yaşayan öğrencilerin belli bir süre sonra tekrar denemeleri gerekmektedir.

Bahar Yarıyılında öğrenim süresini aşan öğrenciler ve öğrenim süresini aşmasalar dahi ikinci üniversite olarak Üniversitemizde öğrenim gören öğrenciler, (AÖF dahil) öğrenci katkı payı bedelini (95,00 TL) Türkiye Halk Bankası Şubelerinden ya da Dialog, Mobil ve ATM’lerinden öğrenci numaraları ile ders seçimi süresi içinde yatırmaları gerekmektedir. Harç (Öğrenim) Ücreti ödemesi gereken öğrenciler ders seçimi yapabilmeleri için harç (öğrenim) ücretini ödemeleri gerekmektedir. Ödemedikleri takdirde ders seçim işlemini yapamayacaklardır.

Öğrencilerimiz, öncelikle varsa alt yarıyıldan başarısız oldukları ve/veya devamsızlıktan kaldıkları dersleri almalıdır. Daha sonra alacağı diğer dersler öğretim programındaki yarıyıl dersleri dikkate alınarak tamamlanmalıdır. Öğrencilerin alt yarıyıldan başarısız oldukları ve/veya devamsızlıktan kaldıkları dersler ile 2019-2020 BAHAR yarıyılına ait yarıyıl dersleri en fazla 40 AKTS’dir. 

Ayrıntılı bilgi için, https://ogrenciisleri.duzce.edu.tr/Duyuru/27894/20192020-bahar-yariyili-ders-kayitlari bağlantı adresini tıklayınız.

Ders programı için tıklayınız.

Bahar Döneminde tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü