Cumayeri MYO’dan Endüstriyel Robotlar Konferansı

03 May

  • Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Endüstriyel Robotlar ve Bu Alandaki İş İmkanları” başlıklı konferans, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Cumayeri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen etkinliğe; Nachi Europe GmbH Türkiye Şubesi Proje Mühendisi Davut Görgün, Üniversitemiz Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Özdemir, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Konferansın davetli konuşmacısı Davut Görgün, “Endüstriyel Robotlar ve Bu alandaki İş İmkânları” konulu sunumunu gerçekleştirerek konuyla ilgili bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Endüstriyel robot alanıyla ilgili Ülkemizin durumuna değinen ve bu alandaki verileri paylaşan Davut Görgün robotlu imalatın, endüstriye ve üretim kapasitelerine etkileri hakkında önemli tespitlerde bulundu.

Robotları insan hareketlerini kopyalamaya yönelik tasarlanmış mekanizmalar olarak tanımlayan davetli konuşmacı, robotların riskli çalışma alanlarında daha çok kullanıldığını belirterek kalite ve üretim sayısının arttırılması amacıyla da tercih edildiğini sözlerine ekledi.

Robotların ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe kullanıldığını ifade eden Davut Görgün, dünya genelinde otomotiv sektörüne yatırımların ve buna paralel olarak robot satışlarının arttığını dile getirerek bu yatırımların düşmesinin beklenmediğini belitti.

Konferans, Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Özdemir tarafından Nachi Europe GmbH Türkiye Şubesi Proje Mühendisi Davut Görgün’e teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.